nvbusiness

optymalizujemy
rachunki dla Twojej
firmy

dzień dobry

Czy można otrzymać instalację fotowoltaiczną za darmo?

          Zakup instalacji fotowoltaicznej często wiąże się ze sporym wydatkiem. Z pomocą oczywiście przychodzą nam różne formy finansowania zakupu, dzięki którym możemy uniknąć jednorazowej inwestycji. Dalej jednak pozostaje nam miesięczne obciążenie, które nie zawsze zrówna się z oszczędnościami na rachunkach za prąd. A co jeśli istnieje szansa na to, abyśmy otrzymali instalacje fotowoltaiczną za darmo?

          W pomocą przychodzi jeden z naszych partnerów. Przygotował on ofertę dla firm posiadających spore zużycie energii elektrycznej oraz przestrzeń na zainstalowanie paneli słonecznych. 

          Zacznijmy jednak od początku

          Mnogość firm zajmujących się panelami słonecznymi powoduje, iż wiele jest również rekomendacji na temat doboru wielkości instalacji. Obecnie na rynku można spotkać różne koncepcje. W świetle nowych przepisów wchodzących w życie od kwietnia, zdecydowanie nie opłaca się produkować energii w ilości większej niż ta, którą realnie jesteśmy w stanie zużyć.  Realne wykorzystanie energii wyprodukowanej ze słońca zależy od charakterystyki korzystania z odbiorników energii. W domach, największe zużycie notuje się w godzinach popołudniowych oraz porannych, czyli wtedy, kiedy możliwości wyprodukowania energii ze słońca są niskie. Chwilowo nie wprowadzono jeszcze na szeroką skalę skutecznych sposobów magazynowania energii. W przedsiębiorstwach jednak sytuacja ma się zgoła odwrotnie. Większość energii jest zużywana w godzinach dziennych, wtedy kiedy mamy najwięcej słońca. Liczne badania pokazują, iż w przedsiębiorstwach około 25% łącznie zużywanej energii jesteśmy w stanie wykorzystać w 100% z odnawialnych źródeł energii. 
          W związku z powyższym, według obliczeń, idealnym podziałem dla zużycia energii elektrycznej jest 75% energii z sieci oraz 25% energii z paneli fotowoltaicznych. Oczywiście możliwe jest również zainstalowanie większej mocy paneli jednak prawdopodobnie będzie się to wiązało z oddawaniem niewykorzystanej energii do sieci. 

          Ale gdzie te darmowe panele?

          Nasz partner połączył powyższe informacje i wyszedł do swoich klientów z bardzo atrakcyjną ofertą. Polega ona na tym, że klient otrzymuje za darmo instalacje fotowoltaiczną. Tak dokładniej, udostępnia on swoją przestrzeń na montaż instalacji. Później odkupuje energię wytworzoną z paneli po konkurencyjnych, niższych niż rynkowe stawkach.  

          Gdzie są haczyki?

          Przestudiowaliśmy szczegóły podanej powyżej oferty i musimy przyznać, że nie znaleźliśmy w niej żadnych haczyków. Umowa z klientem jest podpisywana na 15 lat. Klient na samym początku otrzymuje informacje na temat:
– ceny za jaką będzie odkupował prąd,
– ceny za jaką może w każdym momencie odkupić instalacje fotowoltaiczną,
– waloryzacji stawek,
– ilości wytworzonej energii.

          Klient ma również pewność, iż instalacja zostanie wykonana na najwyższym poziomie ponieważ płaci on jedynie za realnie wyprodukowaną energię. Tak więc nie musi się on martwić o serwis oraz utrzymanie To także leży po stronie wykonawcy. Instalacja ta posiada 25 letnią gwarancję, tak więc po okresie umowy, jeszcze przez minimum 10 lat klient będzie mógł czerpać korzyści z założonej instalacji.

          Rozwiązanie to jest stosowane z sukcesem od wielu lat na rynkach zagranicznych. W ostatnim czasie projekt ten został również wdrożony na rynek polski. 

          Patrząc na obecne ceny prądu oraz zawirowania na rynku energetycznym, taka alternatywa z pewnością pozwala na ogromne oszczędności w sakli roku oraz niesamowite oszczędności na przestrzeni 15 lat. 

Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie, w trakcie którego otrzymasz od nas indywidualną ofertę na powyższą ofertę. Dodatkowo będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi szczegółami które zapewnią Ci spokój oraz bezpieczeństwo.

instalacja fotowolaticzna
współpraca

czy jesteś gotowy za profesjonalne zarządzanie energią?