nvbusiness

optymalizujemy
rachunki dla Twojej
firmy

dzień dobry

Doradca energetyczny - kto to jest?

       Każdy przedsiębiorca prawdopodobnie dąży do optymalizacji kosztów prowadzenia działalności. Wahania cen energii są bezsprzecznie wyzwaniem w tym dążeniu. Przede wszystkim, należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy istnieją sposoby, aby temu zapobiec? Jest ich całkiem sporo, ze względu na to niezbędna jest jednak wiedza oraz doświadczenie. Te elementy cechują kompetentnego doradcę energetycznego, chociaż nie każdy doradca taki jest. 

Czym zajmuje się doradca?

       Chociaż w Polsce nie jest to zawód popularny, na zachodzie znany jest on już od lat. Dlatego rozwój zapotrzebowania na energię, który nastąpił na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wymusił przede wszystkim konieczność racjonalizacji wykorzystania energii. Najprościej rzecz ujmując, doradca niewątpliwie odpowiada za zmniejszenie wydatków na energię. Działania te podejmuje przede wszystkim w oparciu o kilka różnych aspektów. Definitywnym pierwszym krokiem jest analiza obecnej sytuacji klienta. Na tej podstawie podejmuje decyzje, jakie działania powinny zostać zastosowane, aby jeszcze bardziej zoptymalizować koszty. Praca doradcy opiera się nie tylko na weryfikacji obecnych warunków u klienta, niewątpliwie spogląda on całościowo na sytuację w firmie oraz na sposoby wykorzystania energii.

W czym może pomóc współpraca z doradca?

       Dla wyjaśnienia, dzięki współpracy z profesjonalnym doradcą przede wszystkim możemy wygenerować spore oszczędności. Jakie? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Niekiedy drobna porada sugerująca zmianę taryfy, może zaoszczędzić kilkanaście procent. Doradca energetyczny zapewnia również wygenerowanie dodatkowego czasu. Przeglądanie dostępnych ofert oraz sprawdzenie zapisów umów zajmuje sporo czasu. Mało kto z nas przy sytuacji prawnej  samodzielnie analizuje przepisy prawa. Najczęściej korzystamy z usług prawnika. Tak samo w kwestii energii warto powierzyć to zadanie specjaliście.
Nasi doradcy znają aktualną sytuację rynkową, rekomendują indywidualne, sprawdzone warunki umowy tak, aby idealnie wtapiały się w profil nabywcy. Dodatkowo wykorzystanie prądu z konwencjonalnych źródeł coraz częściej odbierane jest jako bierna akceptacja zmian klimatycznych. Ciągle rosnąca świadomość konsumentów pozwala poprawić wizerunek przedsiębiorstw, które korzystają z zielonej energii. Doradca może więc zaproponować takie rozwiązania, które wpłyną na obniżenie śladu węglowego organizacji. Jest to więc usługa godna uwagi.

Jak to ma się do bezpieczeństwa?

       Reasumując, nasi przedstawiciele nie pomijają w swoich rekomendacjach bezpieczeństwa energetycznego. Szczególnie duże przedsiębiorstwa przemysłowe zwracają uwagę na tą kwestię. Niewątpliwie każda przerwa w dostawie prądu generuje spore straty. Możemy ich uniknąć między innymi poprzez instalację alternatywnych źródeł energii. W związku z tym możemy całkowicie uniezależnić nasze przedsiębiorstwo od problemów zakładów energetycznych. W rezultacie nasze przedsiębiorstwo będzie posiadało oczywiście większe bezpieczeństwo energetyczne.

Konsultacje z doradcami

Na zakończenie, jeżeli wy również chcecie obniżyć swoje rachunki za energię, zapraszamy do konsultacji z naszymi doradcami. Dzięki doświadczeniu i znajomości sytuacji rynkowej możemy wystawić rekomendację idealną dla waszej firmy. Współpraca z doradcą energetycznym z pewnością przyniesie wam wiele korzyści, do tego jest całkowicie darmowa.

doradca energetyczny
współpraca

czy jesteś gotowy za profesjonalne zarządzanie energią?